We wtorek w liturgii wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

W czwartki w salce dolnego kościoła od godz. 10 zapraszamy na spotkanie mam; w programie: rozmowy przy kawie, kącik malucha, spotkania tematyczne, zabawy dla dzieci; wstęp wolny; telefon do kontaktu: 505 113 535.

W sobotę w Arenie Legionowo odbędzie się Diecezjalny zlot młodzieży „Radując się w nadziei”. Początek wydarzenia o godz. 10, szczegółowe informacje w zakrystii.

W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu; odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia.

Właśnie za  tydzień w salce dolnego kościoła o godz. 16 zapraszamy na bezpłatne warsztaty rodzinne, podczas których przygotujesz kalendarz adwentowy z rozważaniami Słowa Bożego i inspirującymi zadaniami dla całej rodziny. Informacje i zapisy pod telefonem 505113535 i mailem rossowska.magdalena@gmail.com

W tym tygodniu patronują nam  – środa, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej; – piątek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

Pragniemy poinformować, że w okresie zbliżającego się Adwentu Msza św. roratna będzie odprawiana o godz. 6.45. Prosimy osoby, które zamówiły Mszę św. o uwzględnienie tej zmiany.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.