Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17, w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17 katecheza dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek o godz. 18.15 spotkanie wspólnoty ‘Poznajmy Pana’.

W środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W czwartek zapraszamy przedstawicieli sołectw i wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjne przed uroczystością Bożego Ciała.

Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w piątek w godzinach 9 – 12 i 18 – 21.

W piątek po nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.

Kolejna VII Niedziela Wielkanocy jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiarami na tacę będziemy wspierać Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w diecezji warszawsko-praskiej będzie odbywała się w dniach od 11 do 18 maja. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Relikwie w naszym dekanacie będą obecne 16 i 17 maja w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. W programie: 16 maja, godz. 19:00 – Msza święta pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego, a po niej nabożeństwo majowe, apel jasnogórski, różaniec i adoracja prowadzona przez wspólnoty.  17 maja, o północy – Msza święta w intencji dekanatu nowodworskiego, o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a po niej adoracja.  Zakończenie peregrynacji w dekanacie 17 maja o godz. 17:15.  Msza Święta na zakończenie obecności relikwii w diecezji będzie sprawowana w sobotę, 18 maja, w kościele św. Jana Pawła II w Radzyminie przez bp. Romualda Kamińskiego, a po jej zakończeniu spotkanie rodzin z dziećmi w domu św. Faustyny w Ostrówku.

Wielebni Duszpasterze, Drodzy Bracia i Siostry,

W pierwszej połowie maja, od 11 do 18 maja włącznie, nasza diecezja będzie doświadczała szczególnego nawiedzenia: w siedmiu parafiach znajdą się Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Ośrodki zostały dobrane w sposób umożliwiający wiernym ze wszystkich dekanatów uczestnictwo w bogatym programie modlitewnym, związanym z ogólnopolską peregrynację Relikwii. Siostry i Bracia, najserdeczniej zapraszam Was wszystkich do osobistego udziału w tym modlitewnym dziele. Wasi duszpasterze z pewnością przekażą Wam szczegółowe informacje dotyczące obecności Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w parafiach oraz programu całodobowych czuwań.  Zapraszam Was także do duchowego towarzyszenia Błogosławionym Ulmom poprzez modlitwę we wszystkich intencjach, związanych z życiem każdej rodziny: poczynając od otwarcia na życie, poprzez codzienność wszystkich członków naszych rodzin, aż po świadectwo, że rodzina jest domowym Kościołem, żyjącym łaską i wiernym Chrystusowej Ewangelii. W obecnych, niełatwych i niepewnych czasach, mamy w Błogosławionych z Markowej nieustraszonych orędowników przed Bożym tronem.  Niech czas nawiedzenia będzie mobilizacją do duchowej odnowy naszych rodzin. Polecam Was wszystkich opiece Matki Bożej i zapraszam na spotkania z Błogosławionymi.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski