Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17 katecheza dla  przygotowujących się do Bierzmowania. Kandydaci przynoszą Pismo Święte.

W sobotę 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.

Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Za tydzień zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Bardzo dziękujemy Parafiankom za sprzątanie w kościele. Jest to wyraz zatroskania i dbałości o Dom Boży, ale i znak pobożności.

W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 10 listopada-św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

w sobotę 11 listopada-św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.