Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy oddają słowa z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. (Dz. 299, 699).
To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dziś przypada patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.
Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy św. o godz. 17 katecheza dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia, to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17.

Jutro zapraszamy na godz. 18.00 do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na uroczystą Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych.
Po Mszy Świętej i akcie podpisania Statutów zapraszamy w imieniu bpa Romualda do wspólnego świętowania w podziemiach katedry. Niech nasze spotkanie i wspólna modlitwa będzie wyrazem dziękczynienia za 32 lata istnienia diecezji warszawsko-praskiej, ogrom łask, jakie otrzymaliśmy od Pana przez te lata i wołaniem o Jego prowadzenie w kolejnych dziesięcioleciach.

We wtorek spotkanie wspólnoty ‘Poznajmy Pana’ – godz. 18.15.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9 – 12 i 18 – 21.

21 kwietnia po Mszy św. o godz. 11 spotkanie liturgiczne dla rodziców i dzieci komunijnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.