Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba.

We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

W środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msza Święta o godz. 9, 11 i 17. O godz. 13 na cmentarzu parafialnym w Wieliszewie wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych. O godz. 15 procesja z wypominkami na cmentarzu komunalnym.

W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Św. o godz. 9 z modlitwą za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych. Wieczorna Msza św. o godz. 17.
Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W pierwszy Piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17; spowiedź od godz. 16 do godz. 17; po Mszy św. adoracja i spowiedź do godz. 19.

W pierwszą Sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św.
W sobotę od godz. 8 co miesięczne sprzątanie kościoła; zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

Za tydzień o godz. 9 Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych; wypominki rozpoczną się o godz. 8.45.
Po Mszy św. o godz. 17 katecheza dla przygotowujących się do Bierzmowania.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:
– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych; wrażliwy na los ubogich.