Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św., w niedzielę o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.

Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania grupy: IV, V, VI; za tydzień grupy: I, II, III.

We wtorek, z racji 4 dnia miesiąca po nabożeństwie różańcowym modlitwa przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Jana Marii Vianney’a, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 19.

W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.

Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16 do 17 i po nabożeństwie różańcowym do godz. 19.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy ołtarzach bocznych można odebrać formularze wypominków.

Bardzo dziękujemy naszym Parafiankom za sprzątanie kościoła; zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w pierwszą sobotę miesiąca; kolejny termin 5 listopada o godz. 8.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.