Szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30, w tygodniu po Mszy św.

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania grupy I, III, VI. Za tydzień 29 maja spotkanie dla grup IV i V. W sobotę 4 czerwca wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicę. Rodziców, którzy nie podpisali zgody zapraszamy do zakrystii.

W poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

We wtorek liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

W czwartek  Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

W piątek po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po  nabożeństwie czerwcowym o godz. 16.30.

W niedzielę 5 czerwca po Mszy św. o godz.11 spotkanie Koła Żywego Różańca św. Jana Marii Vianney’a, modlącego się w intencji dzieci.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.