Pięćdziesiąt dni Okresu Wielkanocnego to jedno wielkie święto stwarzania nas na nowo. Wieńcząca je uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest ściśle powiązana z Paschą Jezusa Chrystusa. Włączeni przez chrzest w ciało Pana, który umarł i powstał z grobu, jednocząc się z Nim w Eucharystii, upodabniamy się do Niego coraz bardziej i uczymy się obyczajów nowego życia – tego samego, którym żyje Chrystus zmartwychwstały. Za udział w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

• Jutro, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  • W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie  o wszystkich kapłanach i przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  • W  piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 9 – 12 i 18 – 21.
  • Za tydzień w uroczystość Trójcy Najświętszej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii św.
  • Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17, w niedzielę o godz. 16.30.
  • 27 maja w poniedziałek o godz. 19 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące do rocznicy Komunii Świętej.