W tę niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj chrześcijan na Ukrainie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Niech nasza modlitwa wyprasza im pokój, wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

W poniedziałek o godz. 18 nabożeństwo pokutne dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i rodziców.

We wtorek o godz. 18 Msza św. z obrzędem Sakramentu Bierzmowania. Do udziału w liturgii zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.