Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

Terminy spotkań przygotowujących do liturgii Sakramentu Bierzmowania z udziałem kandydatów: w poniedziałek (z ewentualnym udziałem rodzica) i w środę o godz. 18.

W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, przypada w piątek. W związku z uroczystym i radosnym charakterem tego dnia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kanonicznego, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, powinny odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

W najbliższą niedzielę, 13 listopada, będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc duchowa i materialna (przez zbiórkę do puszek) zostanie skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Bardzo dziękujemy Parafiankom za sprzątanie w kościele. Jest to wyraz zatroskania i dbałości o Dom Boży, ale i znak pobożności. Z radością powitamy nowe osoby gotowe do podjęcia takiej posługi. Czekamy na zgłoszenia już teraz.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.