Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w środę 8 listopada zmarł ks. prof. Janusz Strojny, nieoceniony kapłan i przyjaciel, który posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej. Msza św. żałobna zostanie odprawiona  we wtorek 14 listopada o godz. 11, w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 15 listopada br., o godz. 12, w kościele Opatrzności Bożej w Poznaniu ul. Gieburowskiego 6),

W tę niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj chrześcijan, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

W sobotę o godz. 9 spotkanie formacyjne dla służby liturgicznej: lektorów, ministrantów i kandydatów.

W sobotę o godz. 18 liturgia dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W niedzielę ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.

Od 16 listopada w czwartki w salce dolnego kościoła od godz. 10 zapraszamy na spotkanie mam; w programie: rozmowy przy kawie, kącik malucha, spotkania tematyczne, zabawy dla dzieci; wstęp wolny; telefon do kontaktu: 505 113 535.

W niedzielę 26 listopada w salce dolnego kościoła o godz. 16 zapraszamy na bezpłatne warsztaty rodzinne, podczas których przygotujesz kalendarz adwentowy z rozważaniami Słowa Bożego i inspirującymi zadaniami dla całej rodziny. Informacje i zapisy pod telefonem: 505113535 i mailem: rossowska.magdalena@gmail.com

W tym tygodniu patronują nam  – czwartek, 16 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia; – piątek, 17 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.