Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).

Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

We wtorek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msza Święta o godz. 9, 11 i 17. O godz. 13 na cmentarzu parafialnym w Wieliszewie wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych. O godz. 15 na cmentarzu komunalnym modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W środę, 2 listopada, w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9 z modlitwą za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych i o godz. 17. Zapraszamy wszystkich na wspomnę modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17; spowiedź od godz. 16 do godz. 17. Z racji czwartego dnia miesiąca modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianney’a, adoracja i spowiedź do godz. 19.

Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św.– serdecznie zapraszamy!

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W najbliższą sobotę od godz. 8 co miesięczne sprzątanie kościoła; zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

Za tydzień o godz. 9 Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych; wypominki rozpoczną się o godz. 8.45.

W czwartek  o godz. 19.15 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.