Dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od dzisiaj w zakrystii przed lub po Mszy św. –można składać intencje na przyszły rok.

W niedzielę 24 września na Mszę św. o godz. 17 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 18 września – Święty Stanisław Kostka(1550-1568), zakonnik, patron Polski; cudownie uzdrowiony z ciężkiej choroby przez Matkę Najświętszą wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. 

– środa, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– czwartek, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– sobota, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.