Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

Ofiarami na tacę wspieramy Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

W środę, 13 września, nabożeństwo fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją z figurką Matki Bożej po Mszy św. o godz. 17.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Msza Święta o godz. 17.

W piątek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

W sobotę Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie zaprasza na piknik rodzinny „Rowerowy start”. Rozpoczęcie od godz. 14.

Od najbliższej niedzieli – 17 września można składać intencje na przyszły rok.

W niedzielę 24 września na Mszę św. o godz. 17 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.