Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

15 sierpnia przypada 103 rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą, którą upamiętnia tryptyk w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki
zwrócił się z apelem, aby dzień 15 sierpnia 2023 roku – liturgiczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, był dniem solidarności z poszkodowanymi podczas powodzi w Słowenii.

W odpowiedzi na apel, Biskup Romuald Kamiński zdecydował, aby w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej tego dnia tj. we wtorek, 15 sierpnia 2023 roku, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji ofiar, a po każdej Eucharystii zorganizować kwestę do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu, który nawiedził Słowenię.

W tym tygodniu patronuje nam:  

– czwartek, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie  i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.