W czwartek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9, 17 i 19.  Świece będą do nabycia w zakrystii. Prosimy o zabezpieczenie świec osłonkami.

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą wspierajmy wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Prośmy Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

W tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17, adoracja i spowiedź od godz. 16 do 17 i po Mszy św. do godz. 19;
– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 17.

W sobotę o godz. 8 zapraszamy chętne osoby do sprzątania kościoła; środki czystości są przygotowane.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Koła Żywego Różańca św. Jana Marii Vianney’a modlącego się za dzieci.

Plan wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień jest następujący:

30.01.Pn – od godz. 14. – Kałuszyn ul. Porannej Rosy, Zielona Równina
31.01.Wt – od godz. 14 – Kałuszyn ul. Mickiewicza
01.02 Śr – od godz. 14 – Kałuszyn ul. Wspólna, Dolna; Skrzeszew ul. Dojazdowa
02.02.Czw – od godz. 14 – Kałuszyn ul. Akacjowa, Słowackiego (do nru 17)
03.02.Pt – od godz. 14 – Kałuszyn ul. Słowackiego (od nru 18 do końca)
04.02.Sb – od godz. 10 – Olszewnica Nowa

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu  dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze  życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa  i Bożego światła na drogach codzienności.