Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Z racji 4-ego dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 17 modlitwa przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Jana Marii Vianney’a, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi do godz. 19.

Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami zachęcamy do udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 7 i 17.

W piątek, 9 grudnia o godz. 18 w dolnej sali kościoła spotkanie dla młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

W sobotę 17 grudnia Mszą św. o godz. 17 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rozważania będzie prowadził o. Wojciech Sznyk, Dominikanin, wiceprezes Fundancji Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Zapraszamy do środy 21 grudnia włącznie. Msza św. w dni powszednie rekolekcji o godz. 7, 17 i 19.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Niedziela, 4 grudnia – Św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników.
Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).
Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).