Liturgiczny okres Adwentu jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

W dni powszednie Adwentu o godz. 6.45 jest odprawiana Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w Greccio we Włoszech. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W blasku światła lampionów roratnych, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.

W środę o godz. 18 spotkanie dla osób pragnących adorować Najświętszy Sakrament; zapraszamy już zapisanych i nowe osoby.

W czwartki w salce dolnego kościoła od godz. 10 zapraszamy na spotkanie mam; w programie: rozmowy przy kawie, kącik malucha, spotkania tematyczne, zabawy dla dzieci; wstęp wolny.

W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. O godz. 12 w kaplicy Adoracji będzie modlitewna Godzina Święta. W tym dniu nie obowiązuje post.

W niedziele Adwentu poświęcenie opłatków wigilijnych, które przygotowały Siostry Benedyktynki od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu z klasztoru przy Rynku Nowego Miasta. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej.

Za tydzień będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Do puszek będzie można złożyć ofiary na ten cel.

Zapraszamy dorosłych i rodziny do stworzenia parafialnej wspólnoty formacyjnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapraszamy we wtorki w godz. 18.15 – 20 do sali dolnego kościoła; zaczynamy 12 grudnia.

Informujemy, że w sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię” . Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie mamy do czynienia z systemowym zdarzeniem tzw. naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do parafii. Prosimy o rozwagę.