Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…)”, a także znak krzyża.  Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 19 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

We wtorek o godz. 18 spotkanie dla lektorów i ministrantów przed procesją Bożego Ciała.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msza Święta o godz. 9 i 11, po której wyruszymy z Procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Trasa prowadzi ulicami Spokojna, Szkolna, Kościelna, Dojazdowa.  Udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby je opromieniło Jego błogosławieństwo. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

W oktawie Bożego Ciała modlimy się Nieszporami Eucharystycznymi.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa  po Mszy Świętej o godz. 17, w niedzielę o godz. 16.30; wyjątkowo w czwartek Litanię odśpiewamy w czasie procesji.

W niedzielę zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą

Za tydzień zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. o  godz. 17 i spotkanie formacyjne dla wszystkich grup.

Dziękuję Parafianom, którzy dzielili ze mną radość rocznicy święceń kapłańskich; dziękuję za modlitwę, życzenia i tort.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.