Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy radość I Komunii Świętej, którą przyjęło 46 uczniów klasy trzeciej. Dzieci uczestniczą w Białym tygodniu do piątku.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I, II i III, oraz dla osób, które nie były na spotkaniu 24 kwietnia.

W sobotę 4 czerwca planowany jest wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Prosimy rodziców kandydatów  by wyrazili zgodę na wyjazd dziecka wypełniając formularz, który będzie przekazany na spotkaniu.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 19.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11 uczniowie klasy czwartej będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.