Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

W naszej diecezji ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Dziś, o godz.14 spotkanie Żywego Różańca w Skrzeszewie, a o godz. 15 w Kałuszynie.

Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 17.

Od jutra od godz. 15 będą przyjmowane intencje Mszy św. na rok 2022, z przerwą na wyjazd rekolekcyjny ks. proboszcza w dniach 10-12 września.

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Za trwające kilka dni prace porządkowe w kościele bardzo dziękujemy Panom Tadeuszowi Składankowi i Jackowi Wojciechowskiemu; również Panu Maciejowi Kowalikowi za wykonanie stelaża w kruchcie kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.