W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę: dzisiaj o godz. 16.30, w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy IV i V.

W sobotę 4 czerwca młodzież jedzie na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicę. Wyjazd o godz. 9 z placu przy kościele, powrót ok. godz. 5 w niedzielę. Jest jeszcze kilka miejsc, gdyby ktoś był zainteresowany – zapraszamy; koszt wyjazdu 100 zł.

W środę, 1 czerwca będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17, w niedzielę o godz. 16.30.

W tygodniu – w piątek  Spowiedź św. od godz. 16 i po Mszy św. i nabożeństwie do godz. 19;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym.

W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która  kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Będzie to jednocześnie Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

W niedzielę po Mszy św. o godz.11 spotkanie Koła Żywego Różańca św. Jana Marii Vianney’a modlącego się za dzieci.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.