Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msza św. o godz. 17 i 18. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 17 – serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek adoracja od godz. 16; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17; spowiedź święta od godz. 16 i po Mszy św. do godz. 19.
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.

Wczoraj po Mszy św. w intencji wspólnot liturgicznych naszej parafii odbyło się grillowanie przy muzyce i wspólnym śpiewie; wszystkim uczestnikom i organizatorom składam serdeczne podziękowanie.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.