Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy IV, V i VI. Pozostałe grupy spotykają się w niedzielę 8 maja.

Dziś przypada  patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.
Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym za garażem w dniu 5 maja w czwartek do godz. 11. Przychody z akcji wspierają polskich misjonarzy.

W niedzielę 8 maja o godz. 11 będzie I Komunia św.- bardzo prosimy, aby uczestniczyć tego dnia we Mszy św. w pozostałych godzinach  umożliwiając dzieciom i Ich rodzinom jak najgodniejsze przeżywanie uroczystości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.