Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

Zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17 i na spotkanie formacyjne.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech orędownictwo Matki Najświętszej wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

Od uroczystości Bożego Ciała trwa oktawa Bożego Ciała. Oddajemy chwałę i dziękujemy Jezusowi za Jego obecność wśród nas podczas Nieszporów eucharystycznych.

W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17, procesję Eucharystyczną i obrzęd błogosławieństwa wianków.

Tego dnia o godz. 12 zapraszamy na Mszę św. w intencji całej społeczności Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie: dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji, uczniów i rodziców.   Spowiedź św. dla uczniów we wtorek i środę od godz.16.

W piątek  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę w liturgii oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18 Msza św. w intencji ministrantów, lektorów, scholii i chóru; zapraszamy również rodziców; po Mszy św. agapa.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.