Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy IV i V, za tydzień pozostałe grupy.
Rodziców dzieci, które jadą na Spotkanie Młodych na Lednicę prosimy o podpisanie zgody na wyjazd – formularz zgody w zakrystii.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 19 maja o godz. 18 spotkanie dla osób, które chciałyby pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało, a także w przebiegu procesji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.