Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16.15.

Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek od godz. 17.30.

W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz. 19. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu adoracji do godz. 21. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek adoracja od godz. 9. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19. Za pobożny udział w adoracji Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali post także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9. O godz. 18.30 koronka do Miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9, 11, 13, 15, 17.
Święconka sołecka w Olszewnicy Nowej o godz. 10.

Wigilię Paschalną – najważniejszą celebrację roku kościelnego rozpoczniemy o godz. 19. Na liturgię przynosimy świece chrzcielne. Za odnowienie obietnic Chrztu św. podczas liturgii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Procesja rezurekcyjna w dzień Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 11.

Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 18.

Grób Pański jest w swej wymowie symbolicznej wyrazem wiary i wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu może złożyć ofiarę na kwiaty do puszki pod chórem. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

CARITAS rozprowadza wielkanocne świece i paschaliki. Świece na naszym stole będą znakiem liturgicznego przeżywania Zmartwychwstania Pana Jezusa i pomocą dla najuboższych, gdyż dochód z ich sprzedaży pozwoli organizować pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej.