Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/parafiaskrzeszew.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4993
Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021. | Parafia w Skrzeszewie p.w. Św. Jana Marii Vianneya
  1. Nadal w kościele obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych.
  2. W związku z obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2.
  3. W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, ks. Biskup Ordynariusz przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania osobom chorym lub mającym objawy infekcji oraz wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii poza niedzielną tacą, bądź to osobiście, bądź na konto parafialne.
  5. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w tym roku z przyczyn oczywistych się nie odbędzie. Jej celem jest zawsze spotkanie kapłana z rodzinami, wspólna modlitwa, poświęcenie i błogosławieństwo dla domu i rodziny. Jest to dobra okazja, aby skorzystać z możliwości bezpośredniej rozmowy z proboszczem, zadania pytań czy też wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości i wiele osób korzystało z tej możliwości. Dlatego proszę, aby osoby, które chcą skorzystać z możliwości uzyskania odpowiedzi bezpośrednio u proboszcza, aby kierowały pytania drogą mailową. Mile widziane są propozycje dotyczące funkcjonowania parafii w najbliższym roku i dalszej przyszłości. Rodziny, które w ostatnim roku zamieszkały na terenie naszej parafii i chcą dokonać zgłoszenia obecności, mogą to uczynić osobiście w kancelarii po uprzednim kontakcie telefonicznym z proboszczem.
  6. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny z ks. Proboszczem.
  7. Zachęcam do czytania naszych wiadomości i prasy katolickiej.