Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17, w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zachęcamy do podtrzymania tradycji majowej modlitwy przy kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny.

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.30, 9, 11 i 17. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

W sobotę 7 maja o godz. 15 Msza św. w intencji strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej Gminie.

W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do godz. 19;
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17; spowiedź święta od godz. 16 i po Mszy św. do godz.19.
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.

W niedzielę 8 maja o godz. 11 będzie I Komunia św.- bardzo prosimy, aby uczestniczyć tego dnia we Mszy św. w pozostałych godzinach umożliwiając dzieciom i Ich rodzinom jak najgodniejsze przeżywanie uroczystości.

W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Do 5 maja w czwartek do godz. 11 trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspierają polskich misjonarzy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
– wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.