1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Tegoroczne roraty rozpoczniemy od jutra – 2 grudnia i będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. Wszystkich proszę o przygotowanie lampionów i przychodzenie z nimi na roraty. Dla dzieci jak co roku atrakcyjny program roratni oraz przygotowana gorąca herbata.
  2. W tym roku postacią wiodącą nas przez roraty do Bożego Narodzenia będzie Prymas Tysiąclecia, Stefan Kardynał Wyszyński, który przeprowadził Kościół w Polsce przez najtrudniejszy okres jego dziejów. Pomógł Polakom zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność.
  3. W miniony wtorek w miejscu, gdzie będzie postawiony krzyż misyjny zostało ułożone 9 m2 kostki granitowej.
  4. Podziękowanie dla p. Dariusza Wojerskiego za wykonanie pamiątkowej tabliczki mosiężnej na krzyż misyjny.
  5. Podziękowanie dla p. Alicji Kowalskiej za wykonanie i ofiarowanie wieńca adwentowego.
  6. W zakrystii do nabycia świece Caritas. Cena zakupu: małe – 5 zł, kule oraz duże – 15 zł. Obecność świecy na stole wigilijnym świadczy o pomocy jaką świadczymy wszystkim podopiecznym Caritas.
  7. Zapraszam do zakrystii wszystkich, którzy chcą zaopatrzyć się w poświęcony opłatek na stół wigilijny.
  8. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  9. Przed nami w tym tygodniu Misje Parafialne. Porządek mszy świętych w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00; 9.00; 17.00 i 19.00. W niedzielę w dniu zakończenia Misji msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Na zakończenie mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie krzyża misyjnego. W tym dniu nie będzie mszy świętej o godz. 17.00.
  10. Podziękowanie dla osób, które złożyły ofiarę włączając się w fundowanie krzyża misyjnego.
  11. Prośba, aby kandydaci do bierzmowania zgłosili się po mszy świętej do księdza proboszcza.
  12. Wiejskie spotkania opłatkowe:
    Skrzeszew – 08.XII – 16.00
    Topolina – 14.XII – 16.00
    Poddębie – 14.XII – 18.00
    Kałuszyn – 20.XII – 18.00
    Olsz. Nowa – 20.XII – 18.30
    Sikory –
  13. Zachęcam do czytania naszych wiadomości i prasy katolickiej.